G Noktası Büyütme – Op. Dr. Zehra Kalınlı

G Noktası Büyütme

G Noktası Büyütme  

G noktası, vajina ön duvarında bulunan ve uyarıldığında seksten daha fazla zevk almayı sağlayan bir bölgedirG noktası büyütme işleminde, bu bölgenin daha hassas ve kolay uyarılan hâle getirilmesi amaçlanır.

G noktası büyütme , ameliyatsız yapılan bir işlemdir. Kısa süren bir enjeksiyon sayesinde işlem tamamlanır. Cinsel ilişki kısıtlaması olmadığı için de en çok tercih edilen genital estetik uygulamalardan biridir.

G Noktası Nedir?

G noktası, kadınlarda koital orgazm ile doğrudan ilişkili bir bölgedir. İlk kez 1950’li yıllarda, Grafenberg adı verilen bir jinekolog tarafından tanımlanmıştır. G noktası, genellikle tek bir nokta ya da tepecik olarak düşünülse de aslında uyarımı oldukça yoğun olan bir bölgedir. “Erojen bölge” olarak da adlandırabileceğimiz bu bölge, yapısı nedeniyle oldukça hassastır.

G noktası, vajinanın girişinde, üretraya yakın bölgede bulunur. İdrar kanalına yakındır ve vajina ön duvarının 3 – 6 cm kadar ilerisindedir. G noktasının duyarlılığı, vajinadaki diğer dokulara göre daha fazladır.

G Noktası Orgazmı Etkiler Mi?

G noktasının kadın orgazmı üzerindeki etkileri uzun yıllardır konuşulmakta ve bilinmektedir. G noktası, vajinadaki diğer bölgelere göre daha hassastır. Uyarımı da daha fazladır. Bu nedenle cinsellik sırasında kadının daha fazla tahrik olmasını ve cinsellikten daha fazla zevk almasını sağlar. Bazı kadınlarda, vajinanın yapısı gereği G noktası penis ile yeterince temas etmeyebilir. Ya da kadın bu bölgeye daha fazla temas olmasını isteyebilir. Bu durumda G noktasının dolgu ile büyütülmesi ve cinsel hazzın artırılması mümkündür.

G Noktası Büyütme (Orgazm Aşısı) Nedir?

G noktası büyütme, cinsellikten alınan hazzın artırılmasına yardımcı olan bir genital estetik işlemdir. Temel amacı; G noktasını daha dolgun hâle getirerek, cinsellik sırasındaki temasın artmasını sağlamaktır. Ameliyatla yapılan, cerrahi bir işlem değildir. Enjeksiyon ile kısa sürede tamamlanır. Bu nedenle konforlu ve etkili bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

G Noktası Büyütme Kimlere Yapılabilir?

G noktası büyütme işlemi, cinsellikten daha fazla haz almak ve orgazm sürecinin daha kolay, keyifli olmasını isteyen her kadına uygulanabilir. Kişinin 18 yaşını geçmiş olması ve dolgu uygulamasına engel olacak bir rahatsızlığının olmaması yeterlidir. Ayrıca anorgazmi yani orgazm olamama sorunu yaşayan kadınlar da aşıdan oldukça etkili sonuç alabilirler.

G Noktası Büyütme Nasıl Yapılır?

G noktası büyütme işleminde hyaluronik asit ya da yağ dolguları kullanılabilir. Her iki yöntemde de G noktasına enjeksiyon yapılır. Enjeksiyon sırasında ağrı ya da acı hissedilmemesi için ise lokal anestezik kremler kullanılabilir. Böylece herhangi bir ağrı hissi olmadan, konforlu bir şekilde uygulama yapılabilmektedir.

G Noktası Büyütme Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Olmalı?

G noktası büyütme işlemi en fazla 30 dakika içerisinde sonlanır. Acısız ve kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. Cerrahi müdahale yapılmadığı için enfeksiyon riski yoktur. Hastalarımız aynı gün içerisinde ev ya da iş yaşamlarına dönebilirler. Diğer birçok genital estetik işlemin aksine, cinsellik kısıtlaması yoktur. Kişi uygulamanın yapıldığı gün içerisinde bile cinsel yaşamına devam edebilir.

G Noktası Büyütmenin Etkisi Ne Kadar Sürer?

G noktası büyütmede dolgu uygulaması olduğu  için işlemin etkisi yaklaşık 6 ay kadar devam eder. Bu süre kişiden kişiye de değişebilir. Bu süreç boyunca kadının cinsellikten aldığı zevk artar. Bölgedeki uyarım daha fazla olduğu için cinsel yaşam kalitesi de dolaylı olarak artacaktır.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi