O Noktası Büyütme (O-Shot) – Op. Dr. Zehra Kalınlı

O Noktası Büyütme (O-Shot)

O Noktası Büyütme (O-Shot) Ankara

O noktası büyütme, özellikle vajinal dokuların deforme olmasına bağlı olarak orgazm sorunu yaşayan kadınlar için ideal bir genital estetik işlemdir. O-shot olarak da bilinen O noktası büyütme, vajina girişi ve klitoris bölgesindeki dokulara uygulanır. Bu yönü ile G noktası büyütme yani orgazm aşısından da ayrılır.

O noktası büyütmede temel amaç; vajinal dokuları yenileyip, güçlendirerek cinsellikten alınan hazzı artırmaktır. Dolayısıyla orgazmı da kolaylaştırır. Cinsel yaşamın kalitesini yükseltir.

O Noktası Büyütme Nedir?

Zaman içerisinde vücuttaki tüm dokular gibi vajinal dokular da esnek ve dayanıklı yapısını kaybeder. Aynı zamanda doğumlar da bu dokuların daha çabuk deforme olmasına ve esnemesine neden olabilir. Bu deformasyon cinsel yaşamda da olumsuz etkilerini gösterebilir. Dokuların zayıflamasına bağlı olarak cinsellikten alınan haz azalabilir ya da orgazm sorunları ortaya çıkabilir. O noktası büyütme, bu noktada tercih edilebilecek, ameliyatsız ve pratik bir estetik uygulamadır.

O Noktası Büyütme Nereye Yapılır?

O noktası büyütme işleminin amacı genital bölgedeki hücre ve dokuları yenilemek, güçlendirmektir. Bu nedenle vajina girişi ve klitoris bölgesine uygulama yapılır. Bu bölgeler, cinsel uyarım ve hazzı doğrudan etkiler. Bu nedenle yenilenme etkisi, cinsel yaşama da olumlu etkilerini gösterecektir.

O Noktası Büyütme ve G Noktası Büyütme Neden Farklıdır?

Sanılanın aksine, O noktası büyütme ve G noktası büyütme farklı işlemlerdir. Her ikisi de genital estetik işlemler olsa da iki temel noktada ayrılırlar:

  • O noktası büyütme, vajina ve vulva bölgesine yapılır. G noktası büyütmede ise doğrudan G bölgesine uygulama yapılır.
  • G noktası büyütmede hyaluronik asit ya da yağ içeren dolgu malzemeleri kullanılır. Yani bir dolgu uygulamasıdır. O noktası büyütme ise “genital PRP” de diyebileceğimiz bir yöntemle yapılır.

PRP Nedir? O Noktası Büyütmede Nasıl Kullanılır?

PRP’nin açılımı “Platelet Rich Plasma”dır. PRP tedavisinde kişinin kendi kanından alınan platelet hücreler kullanılır. Bu hücreler iyileştirme ve tedavi etme gücü oldukça yüksek olan hücrelerdir. Bu nedenle yoğunlaştıkları bölgeyi yeniler ve güçlendirirler. O noktası büyütme işleminde de PRP’nin bu özelliğinden faydalanılır.

O-Shot (O Noktası Büyütme) Nasıl Yapılır?

O-shot uygulamasında öncelikle PRP için hastadan kan alınır. Alınan kan, santrifüj cihazında ayrıştırılır. Ayrıştırılan platelet hücreleri ise yoğunlaştırılır. Ortaya iyileştirici gücü yoğun olan bir kan plazması çıkar. Bu plazma genital bölgeye enjekte edildiğinde, vajinal dokuların sıkılaşmasına yardımcı olur. Uygulama sırasında acı ve ağrı hissedilmemesi için anestezik kremler kullanılabilir.

Kimler O Noktası Büyütme ve Genital PRP Yaptırabilir?

O noktası büyütme işlemi cinsel yaşamının kalitesini artırmak, cinsellikten daha fazla haz almak isteyen tüm kadınlara yapılabilir. Ancak 18 yaşını geçmemiş ve enjeksiyona engel olan, ciddi bir rahatsızlığı olan hastalarda uygulama riskli olabilir. Bu nedenle işlem öncesinde klinik ortamında hasta öyküsünün detaylı olarak dinlenmesi oldukça önemlidir.

Şimdi Ara!
Yol Tarifi